Uczniowie SOSW posprzątali Uzbornię

Posprzątaj z nami Małopolskę
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni/P.Salamon
Posprzątaj z nami Małopolskę
Ponad 100 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego sprzątali Park Uzbornia w ramach akcji Posprzątaj z nami Małopolskę zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski, w ramach inicjatywy Eco Małopolska.

Uczniom towarzyszyli nauczyciele, dyrektorka SOSW oraz Starosta Bocheński Adam Korta.

Spotkanie z przyrodą było dla nich świetną okazją do nauki i jednocześnie doskonałą zabawą. Warto dodać, że uczniowie nie mieli dużo pracy bo jak się okazało Park Uzbornia wzdłuż głównych alejek był posprzątany. Śmieci znajdowały się głównie w głębi parku.

Tego typu akcje są świetną okazją nie tylko do wyrabiania pozytywnych nawyków, ale również do poznawania otaczającej nas przyrody
mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Działanie finansowane przez Powiat Bocheński w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.