Starosta oraz uczniowie sprzątali Puszczę Niepołomicką

Wszystkie śmieci są nasze - 30 Akcja Sprzątania Świata
fot. Starostwo Powiatowe/P.Salamon
Wszystkie śmieci są nasze - 30 Akcja Sprzątania Świata
Wszystkie śmieci są nasze! - pod takim hasłem Powiat Bocheński włączył się w 30 Akcję Sprzątania Świata organizowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni wraz ze Starostą Bocheńskim sprzątali teren wokół Puszczy Niepołomickiej.

Niestety najwięcej śmieci było wzdłuż drogi technicznej biegnącej obok autostrady gdzie zebrano kilkanaście worków śmieci takich jak np. walizka, stare ubrania, butelki, plastikowe opakowania oraz części samochodowe.

Cieszę się, że świadomość ekologiczna mieszkańców Powiatu jest co raz lepsza. Świadczy o tym mniejsza ilość śmieci w lasach i na łąkach co potwierdzają pracownicy Lasów Państwowych
mówi Adam Korta Starosta Bocheński

Dziękujemy młodzieży, nauczycielkom oraz dyrekcji z Zespołu Szkół nr 2 za włączenie się w Akcję Sprzątania Świata, Nadleśnictwu Niepołomice, DPS za użyczenie busów oraz firmie Ekombud za bezpłatny odbiór odpadów z miejsca zbiórki.