REMONT DRÓG POWIATOWYCH W KRÓLÓWCE I POGWIZDOWIE

Zniszczone przez powódź , która nawiedziła powiat bocheński w 2010 roku, odcinki dróg powiatowych w Królówce i Pogwizdowie doczekały się remontu. W ramach prac przewidziano modernizację zniszczonej nawierzchni, oczyszczenie i umocnienie rowów, umocnienie poboczy oraz skarp.

W Pogwizdowie wyremontowano odcinek na długości ok. 400 mb, a w Królówce na długości prawie 1 200 mb.
Obydwie inwestycje realizowane są przy wsparciu finansowym z MSWiA w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Łącznie kwota dofinansowania wyniosła ponad 900 tysięcy zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.

Prace remontowe w Pogwizdowie i Królówce polegały przede wszystkim na sfrezowaniu starej, uszkodzonej nawierzchni, uzupełnieniu podbudowy i położeniu dwóch warstw: wyrównawczej z mieszanki mineralno –asfaltowej i ścieralnej wykonanej z mieszanek o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. Prace będą trwały do 15 grudnia.