Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla turystów » Kultura » Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego
Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 3 i 4 września br. organizuje „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, chcemy przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!

Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. Min. Rajd Rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne.

Weekend z zabytkami już poraz trzeci obywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem pod nazwą "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią". Szczegółowe informacje o EDD znajdują się TUTAJ

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Patronat medialny: TVP Kraków, Portal mojabochnia.pl, bochnianin.pl i kulturalnabochnia.pl, RDN małopolska

Spędź weekend w Powiecie Bocheńskim!!! -  20% zniżki na pobyt zobacz TUTAJ