Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Zgłoszenia do nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego

Zgłoszenia do nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego

Dodano: 20.03.2017 10:00 Zgłoszenia do nagrody Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego
Ruszył nabór wniosków do honorowego wyróżnienia Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego, wnioski można składać do końca kwietnia.

Nagroda ustanowiona w 2003 roku przez Radę Powiatu może mieć charakter indywidualny lub zbiorowy i może być przyznawana osobom fizycznym oraz prawnym, organizacjom i stowarzyszeniom  gospodarczym , społecznym , zawodowym i kulturalnym czyli wszystkim tym, których działalność wpływa na rozwój i promocję naszego powiat, szczególnie w działalności gospodarczej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę w skład której wchodzą radni oraz dotychczas wyróżnieni, w oparciu o zgłoszony wniosek, zawierający osobę potencjalnego nominata oraz opis zasług. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni pod numerem tel. 014 615-37-73. Wnioski można składać na Dzienniku Podawczym Starostwa Powiatowego w Bochni.

Tym zaszczytnym tytułem chcemy uhonorować  osobowości czy organizacje, które w sposób szczególny wyróżniły się na lokalnej scenie działalności czy to społeczne  czy biznesowej. Chcemy docenić osoby ,  którym na sercu leży dobro Ziemi Bocheńskiej jak również które  swoją pasją, zaangażowaniem czy też podejściem do życia, dają przykład i zarażają innych do działania. Gorąco zachęcam do składania wniosków – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński

Wniosek wraz z uchwałami dostępny jest TUTAJ

Do tej pory nagrody "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego" otrzymali:

- śp. Janusz Kulig (2003),

- Zdzisława Gnoińska (2005),

- Ludmiła Gut (2006),

- Jan Flasza (2006),

- śp. Anna Łękawa (2008),

- Czesław Dźwigaj(2008),

- Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia(2008),

- Cech Rzemiosł Różnych (2008),

- chór Pueri Cantores Sancti Nicolai (2008),

- Adam Sosnowiec (2009),

- Piotr Janeczek (2009),

- ks. Stanisław Jachym (2011),

- Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Powiatu Bocheńskiego (2011),

- Orkiestra Dęta Grobla (2012),

- Jan Czesak Przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego (2012)

- Marek Rudnik (2013)

- Eleonora Chmielarska (2015)

- Leopold Grabowski (2015).

sk