Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej

Dodano: 16.05.2017 08:00 Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej
Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Bochni.

Nadbrygadier Stanisław Nowak - Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, st. bryg. Krzysztof Kokoszka – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, serdecznie zapraszają  do udziału w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonychz jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W ramach uroczystości odbędzie się oddanie do użytkowania zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy bocheńskich strażaków. Uroczystości odbędą się na Rynku Bocheńskim oraz w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni, ul. Poniatowskiego 7. Są to jedyne uroczystości tej rangi w województwie małopolskim w bieżącym roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Pan Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W uroczystościach wezmą udział znamienici goście. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 rozpocznie się uroczysty apel na Rynku Bocheńskim. Podczas apelu, nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.

Po apelu, około godz. 13:00 odbędzie się uroczysta defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Na godz. 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Bochni.Szczególnie gorąco zapraszamy mieszkańców Bochni i powiatu bocheńskiego na Piknik Strażacki zorganizowany na Rynku Bocheńskim od godz. 15.00.

Szczególnie dużo atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych – będzie miasteczko strażackie z torem zręcznościowym, gdzie będzie można poczuć się jak strażak, podać wodę z węża pożarniczego, zaliczyć szereg sprawności - wszystko w atmosferze radości i zabawy. Ponadto prezentowane będą samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt ratowniczy, można będzie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na profesjonalnym fantomie. W ramach pikniku, w celu regeneracji sił, zapraszamy również na strażacki poczęstunek – tradycyjną grochówkę z kotła.

kh