Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Weekendz zabytkami w informatorze Europejskich Dni Dziedzictwa 2017

Weekendz zabytkami w informatorze Europejskich Dni Dziedzictwa 2017

Dodano: 14.07.2017 16:00 Weekendz zabytkami w informatorze Europejskich Dni Dziedzictwa 2017
Aż 44 atrakcje w tym zabytki, instytucje kultury, koncerty, muzea czy kościoły udostępniane i organizowane w ramach „Weekendu z zabytkami” znalazły się w wydanej przez Instytut Dziedzictwa Narodowego publikacji pn.” Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu”. Już 2 i 3 września Powiecie Bocheńskim odbędzie się Jubileuszowa X edycja „Weekendu z zabytkami”.

W tym roku już po raz kolejny wydarzenie zaproszone zostało do współpracy przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i włączone do projektu Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się we wrześniu ( 2 do 28 września br.) W informatorze EDD powiat bocheński znajduje się po raz drugi, jednak w tym roku  publikacja zawiera wszystkie miejsca, obiekty, czy atrakcje udostępniane i organizowane w ramach weekendu.

Na przełomie lipca i sierpnia wydrukowany informator dostępny będzie we wszystkich miejscowościach, które znalazły się w publikacji - w tym też w Powiecie Bocheńskim, a także w punktach Informacji Turystycznej. Wydarzenia z powiatu dostępne są już także na stronie internetowej www.edd.nid.pl .

Powiat bocheński rozpoczyna informator, a znaleźć w nim możemy m.in. zdjęcia i informacje o Kopalni Soli w Bochni, Bazylice Św. Mikołaja, Kościółku św. Leonarda w Lipnicy, Muzeum Motyli, Ekomuzeum w Sobolowie, Dworze w Wieruszycach czy Zamku w Wiśniczu.

Zapraszamy do poznania całej oferty Weekendu z zabytkami, która znajduje się na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl, a także skorzystania z ciekawych promocji i ofert przygotowanych specjalnie na tą okazje.

Warto zaznaczyć, że Starostwo Powiatowe w Bochni zostało nagrodzone za organizację Weekendu z zabytkami podczas Gali Europejskich Dni Dziedzictwa i otrzymało wyróżnienie za najlepsze wydarzenie, zaangażowanie w organizację przedsięwzięć w ramach EDD. Gala w Operze Wrocławskiej, podczas której wręczono wyróżnienia dla organizatorów wydarzeń, odbyła się po raz drugi w historii EDD w Polsce, a bocheńskie Starostwo było jednym z pięciu podmiotów nagrodzonych w całym Województwie Małopolskim, a jedynym powiatem nagrodzonym w całej Polsce.

kkh