Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » UWAGA:WPISY DZIECI DO PASZPORTÓW TRACĄ WAŻNOŚĆ

UWAGA:WPISY DZIECI DO PASZPORTÓW TRACĄ WAŻNOŚĆ

Dodano: 04.06.2012 15:00
26 czerwca tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument podróży.

Utrata ważności wpisów dzieci w paszportach rodziców od 26 czewrca wynika ze stanowiska Komisji Europejskiej dotyczącego paszportów i dokumentów podróży wydawanych przez państwa członkowskie UE. Od tego dnia dzieci musza podróżować z własnym dokumentem. Może to być: paszport biometryczny, paszport tymczasowy lub dowód osobisty( jeżeli zezwalają na to przepisy krajów, przez które odbywa się podróż). Paszporty rodziców zachowują ważność. Tracą jedynie zawarte w nich adnotacje dotyczące dzieci.

MSW zapewniło, że biorąc pod uwagę zbliżające sie wakacje, dołoży wszelkich starań, aby produkcja dokumentów paszportowych dla osób, których wpisy w paszportach rodziców tracą ważność była jak najszybsza.

Małopolski Urząd Wojewódzki zapewnia, że w miarę możliwości i posiadanych informacji będzie sie starał indywidualnie informować rodziców, którzy mają dzieci wpisane do paszportów, o zaistniałej sytuacji.

kkh

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej