Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu PFRON „Aktywny samorząd”

Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu PFRON „Aktywny samorząd”

Dodano: 08.03.2017 10:00 Trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego programu PFRON „Aktywny samorząd”
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni informuje o naborze wniosków w ramach pilotażowego programu PFRON "Aktywny samorząd". W ramach projektu można trzymać pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym . Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych zamieszkujących Powiat Bocheński.

Dofinansowanie może uzyskać osoba niepełnosprawna, która posiada znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,  pobiera naukę w szkole wyższej,  szkole policealnej, kolegium lub ma przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

W programie nie mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne, które posiadają wymagalne zobowiązania wobec PFRON lub wobec Realizatora programu oraz  aktualnie mają przerwę w nauce (np. urlop dziekański, urlop zdrowotny).

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków:

·         06 marca 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017);

·         01 września 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018).

Termin zakończenia przyjmowania wniosków:

·         30 marca 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017);

·         10 października 2017 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/2018).

Warunki dofinansowania w ramach modułu II opisane są w dokumencie ”Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2017 roku”.Szczegółowe informacje na temat programu „Aktywny samorząd” dostępne są na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl.
Program „Aktywny samorząd” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.pcpr.bochnia.pl (wnioski do pobrania) oraz w siedzibie PCPR w Bochni przy ul. E. Windakiewicza 9/5.

kh