Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Starosta Bocheński zaprasza na Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Starosta Bocheński zaprasza na Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Dodano: 26.08.2016 08:00 Starosta Bocheński zaprasza na Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego
W pierwszy weekend września będzie można zwiedzić piękne i magiczne miejsca, urokliwe zakątki, czy tętniące historią mury.

W tym roku 35 zabytków i instytucji kultury włączyło się w nasz weekend. W ofercie są  miejsca na co dzień zamknięte dla zwiedzających. Będzie można m.in. odkryć tajemnicę Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, zobaczyć  najstarszy i zarazem najcenniejszy Kościółek w Małopolsce  - kościółek św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, przenieść się w odległe stulecie za sprawą trasy Multimedialnej bocheńskiej Kopalni Soli, zwiedzić Muzeum Stanisława Fischera w Bochni czy podziwiać ruiny na co dzień niedostępnego Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego, ale także odwiedzić lokalne winnice, czy podglądnąć staropolską kuchnię - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Na turystów i  mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. W sobotę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni będzie można posłuchać koncertu rodzinnego duetu gitarowego w wykonaniu Piotra Lekki i Pawła Lekki. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu mamy rowerową grę terenową „Łap Szyca!”, a dla miłośników kulinariów – warsztaty w Muzeum Książki Kucharskiej w Chronowie czy Frankówce Małej w Cichawce. Zapraszamy również na spacer po Lipnicy Murowanej i Nowym Wiśniczu z przewodnikiem.

W niedzielę natomiast zapraszamy  do kościoła w Sobolowie, gdzie  po mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się Charytatywny Koncert Muzyki Klasycznej i Sakralnej a popołudniu na bocheński Rynek na Jarmark Regionalny, który zgromadzi wielu znakomitych artystów i rzemieślników będą też ciekawe animacje dla dzieci w wykonaniu artystów Krakowskiego Teatru Ulicznego. Na scenie oprócz artystów regionalnych, wystąpi  Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska oraz Mateusz Mijal.

Spędź weekend z zabytkami Powiatu – o Twój nocleg zatroszczą się hotele!!!

Nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony. Dla gości z zewnątrz organizatorzy przygotowali ofertę specjalną. Zniżki na pobyt w wybranych obiektach hotelowych, które przyłączyły się do akcji.

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło „WEEKEND Z ZABYTKAMI”, by skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję, 20-procentowej obniżki za usługi hotelowe. Naprawdę warto!!!

Weekend z zabytkami już po raz trzeci obywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem hasłem przewodnim jest "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią". Szczegółowe informacje o EDD znajdują się na stronie: www.edd.nid.pl

Patronat honorowy nad weekendem objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Patronat medialny: TVP Kraków, Radio RDN małopolska, portal mojabochnia.pl, bochnianin.pl i kulturalnabochnia.pl oraz  Informator Brzeski.

Aby ułatwić turystom i mieszkańcom zwiedzanie poszczególnych obiektów przygotowana została mapa z opisami wydarzeń, którą można znaleźć w Starostwie Powiatowym w Bochni, Gminach, czy udostępnionych obiektach.

Zapowiedz zobacz TUTAJ

Więcej informacji na www.zabytki.powiatbochenski.pl