Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Samorządny samorząd

Samorządny samorząd

Dodano: 28.09.2010 00:00 Samorządny samorząd
We wrześniu w Publicznym Gimnazjum w Kamionnej rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego ,,Samorządny samorząd” dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego głównym celem jest aktywizacja obywatelska młodzieży połączona z ideą wolontariatu.

Jego adresatami są uczniowie trzech gimnazjów na terenie Gminy Trzciana: z Kamionnej, Trzciany i Leszczyny. Projekt będzie kształtował wiedzę i umiejętności pozwalające na aktywne uczestnictwo młodzieży w życiu publicznym. W tym celu zostaną utworzone w każdej ze szkół trzy grupy szkoleniowe o charakterze wolontariackim, które w swojej miejscowości zdiagnozują potrzeby lokalnej grupy rówieśniczej i w odpowiedzi na nie zrealizują własne mikro projekty.

Uczestnicy przejdą cykl warsztatów przygotowujących ich do tego zadania. Kolejnym krokiem będzie stworzenie Młodzieżowej Rady Gminy, która stanie się rzecznikiem młodych na terenie Gminy oraz ciałem inicjującym i realizującym inicjatywy na rzecz swoich rówieśników.

Na zakończenie projektu MRG zrealizuje pierwszą inicjatywę na rzecz swoich rówieśników. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze szkołami i Urzędem Gminy w Trzcianie.