Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Powiat pomaga niepełnosprawnym odnaleźć się na rynku pracy

Powiat pomaga niepełnosprawnym odnaleźć się na rynku pracy

Dodano: 13.11.2017 08:00 Powiat pomaga niepełnosprawnym odnaleźć się na rynku pracy
Powiat zawarł umowę ze Stowarzyszeniem Rodzin Zdrowie Psychiczne z Krakowa na realizację usług aktywnej integracji o charakterze zawodowym. Umowę z ramienia powiatu podpisał Józef Mroczek Wicestarosta oraz Rafał Rudka Członek Zarządu Powiatu.

W ramach umowy dwudziestoosobowa grupa mieszkańców powiatu będzie mogła skorzystać z profesjonalnej pomocy i pomimo niepełnosprawności spróbować swoich sił na rynku pracy. Wśród nich jest 7 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Umowa zawarta została na cztery miesiące.

Realizacja tego wspólnego przedsięwzięcia Powiatu i Stowarzyszenia daje szansę na nowatorskie i aktywne rozwiązywanie problemów włączenia osób niepełnosprawnych w życie zawodowe – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne przez ponad 20 lat działalności pomogło przeszło 1000 osobom doświadczającym kryzysów psychicznych. Stowarzyszenie organizuje życie klubowe oraz sieci wzajemnego wsparcia dla pacjentów, członków i sympatyków, rozwija różne formy pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, a także ich rodzin i opiekunów, gromadzi środki finansowe i rzeczowe, które przeznacza na tworzenie miejsc pracy chronionej, mieszkań chronionych i hosteli, propaguje idee pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi.

Stowarzyszenie z powodzeniem prowadzi zakład aktywności zawodowej w Krakowie w formie pensjonatu i restauracji. Pensjonat jest modelowym przykładem przedsiębiorstwa, które prowadzi skuteczną rehabilitację zawodową osób chorujących psychicznie. Praca i bezpośredni kontakt pracownika z klientem pozwala czuć się potrzebnym, daje szanse zaistnienia w innej niż dotąd roli, co w rezultacie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie w najbliższym środowisku.

kh