Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » O reformie samorządów podczas Forum Ekonomicznego

O reformie samorządów podczas Forum Ekonomicznego

Dodano: 07.09.2017 14:00 O reformie samorządów podczas Forum Ekonomicznego
Ludwik Węgrzyn, Starosta Bocheński uczestniczył w debacie poświęconej samorządom w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak wygląda współpraca na linii rząd-samorząd, jakie reformy czekają samorządy – to tematy poruszone podczas spotkania.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów oraz rządu. Obecni byli: Sebastian Chwałek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji; Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego; Thomas Kufen, prezydent miasta Essen, Niemcy; Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa; Ludwik Węgrzyn, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bocheński.

Debatę prowadził Marcin Piasecki, redaktor dziennika „Rzeczpospolita”.

Przedstawiciele samorządów zwracali uwagę m.in. na odchodzenie od idei samorządności, recentralizację i problemy z finansowaniem zadań zleconych.

kh