Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Najlepsi z najlepszych

Najlepsi z najlepszych

Dodano: 14.11.2017 11:00 Najlepsi z najlepszych
Ośmioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński, otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/18.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

To ogromny sukces przede wszystkim samych nagrodzonych, ale również grona pedagogicznego i szkoły. Młodzież z naszego powiatu jest naprawdę bardzo zdolna, a jakość nauczania pokazuje że warto wybrać jedną z naszych szkół. Niedawno miałem przyjemność wręczyć aż 77 uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, postawę moralną oraz stypendia za osiągnięcia w dziedzinie sportu - mówi Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

Karolina Klimek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego  w Bochni

Klaudia Papkiewicz - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni

Sylwia Tracz - uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni

Karolina Brzegowa – uczennica Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni

Łukasz Jurgała – uczeń Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego  w Bochni

Małgorzata Maj - uczennica Technikum w Zespole Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

Marek Kobyłko - uczeń Technikum Nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie

Bartosz Wolak – uczeń  Technikum Nr 2 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

sk