Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Integracja Malowana Dźwiękiem

Integracja Malowana Dźwiękiem

Dodano: 15.05.2017 15:00 Integracja Malowana Dźwiękiem
Integracja malowana dźwiękiem to zarówno dla mnie jaki całego samorządu powiatu bocheńskiego bardzo ważne wydarzenie, niesamowity festiwal, którego wyjątkowym aspektem jest na pewno integracja dzieci zdrowych oraz dzieci z niepełnosprawnością. Mamy okazje podziwiać talenty i pasje, a co najważniejsze uśmiechy na twarzach uczestników ale także słuchaczy. To jedyne w Polsce wydarzenie podczas którego w duetach śpiewają osoby niepełnosprawne oraz pełnosprawne. Festiwal w tym roku odbywa się już po raz 10, jubileuszowa edycja, zgromadzi wiele znanych w środowisku artystycznym osób. Gościem specjalnym będzie zespół T.Love ale wśród jurorów znajdą się także m.in. prof. Wiesław Komasa, Krzysztof Jaryczewski, Jacek Wójcicki, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek czy Janusz Yanina Iwański. Serdecznie zapraszam! Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński

Razem udowadniają, że marzenia mają sprawczą moc…..

Mają wspólną pasje, razem podejmują wyzwanie i  wspaniale odnajdują się na scenie, tworzą niesamowite duety i pokazują , że świat bez barier istnieje. Jedni udowadniają, że stopień sprawności fizycznej nie jest dla nich przeszkodą, a drudzy mają wspaniałą moc burzenia murów, które bardzo często istnieją w naszej świadomości. Zgodnie pokazują, że marzenia mają sprawczą moc oraz jak wiele piękna mieści się w człowieku, a energią, wrażliwością i ciepłem zarażają. Podczas dwóch dni festiwalu niosą radość innym bez względu na pojawiające się przeszkody..wręcz zarażają radością. Uczestnicy Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem bo to o nich mowa, spotykają się w tym roku już po raz dziesiąty.

W tym roku przypada jubileuszowa edycja festiwalu, z tej okazji swoja obecnością podczas festiwalu zaszczyci wiele gwiazd polskiej muzyki.  Tradycyjnie już dwa pierwsze dni to warsztaty muzyczne, które prowadzić będą jurorzy festiwalu: Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Mietek Szcześniak. Trzeciego dnia do tego grona dołączą: Krzysztof Jaryczewski, Wiesław Komasa, Muniek Staszczyk i Jacek Wójcicki.

Z roku na rok festiwal zmienia swoją formę. W programie pojawiają się nowe wątki. Jubileuszowej edycji towarzyszyć będzie wystawa Stanisława Kmiecika, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje nogami i ustami. Wernisaż odbędzie się w bocheńskiej bibliotece, a uświetni go swoim recitalem Marek Piekarczyk. Kolejną nowością będzie obecność zawodowych muzyków, którzy towarzyszyć będą występom uczestników festiwalu, a próby zespołem będą odbywać się już podczas warsztatów.

Organizatorom udało nam się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal współfinansuje także Powiat Bocheński, Gmina Miasta Bochnia, Związek Powiatów Polskich oraz sponsorzy.

Patronat Honorowy - Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

kh