Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Gmina Lipnica Murowana zaprasza na swoje Święto i Dożynki Gminne

Gmina Lipnica Murowana zaprasza na swoje Święto i Dożynki Gminne

Dodano: 09.08.2017 09:00 Gmina Lipnica Murowana zaprasza na swoje Święto i Dożynki Gminne
Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zapraszają na pełne koncertów i występów Święto Gminy, które odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia (sobota-niedziela) na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej.

Sobotni program rozpocznie się blokiem atrakcji dla najmłodszych. Dla wszystkich przybyłych zaprezentują się laureaci II Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”, który odbył się 14 maja i wyłonił najpiękniej śpiewających zwycięzców. W niezwykłą podróż przez lata 60, 70 i 80-te zabierze zespół „Do grającej szafy grosik wrzuć”. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się tegoroczna gwiazda, znana i lubiana – FORMACJA NIEŻYWYCH SCHABUFF (wykonawcy takich hitów jak m.in.: Lato, Ławka, Da da da, Klub wesołego szampana, Żółty rower, Mów mi Elvis, Supermarket i wiele innych). Tuż po koncercie na taneczną zabawę pod gwiazdami zaprasza zespół „Remo”.

Wypełniona po brzegi bogatym programem będzie również niedziela czyli Dożynki Gminne. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 14:00, po której nastąpi przejazd zespołów wraz z wieńcami na stadion sportowy. Pierwsza część to konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, w czasie której na scenie zaprezentują się przedstawiciele poszczególnych sołectw. Będzie skecz Zespołu „Górzanie” z Lipnicy Górnej – „W poczekalni u medyka”, koncert Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, a także po raz trzeci emocjonujący Turniej Wiejski o „dzban lipowego miodu”. Na zakończenie z folkowo-rockowym repertuarem wystąpi zespół „Nieaktualni” z Nowego Wiśnicza.

Dwudniowemu przedsięwzięciu towarzyszyć będą: atrakcje dla dzieci przygotowane przez OSP Lipnica Górna, mała gastronomia, miasteczko zabaw, degustacja potraw przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, konkurs na wieniec publiczności, konkurs na śliwkową potrawę.

sk

Powiatowa Społeczna Strefa Aktywności Gospodarczej