Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Finał XV Konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego rozstrzygnięty

Dodano: 17.03.2017 09:00 Finał XV Konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego rozstrzygnięty
W I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni rozegrany został XV finał Konkursu o Tytuł Najlepszego Matematyka klas I i II Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego. Konkurs ten jest organizowany przez nauczycieli matematyki I LO w Bochni. Etap szkolny konkursu przeprowadzany jest w szkołach macierzystych natomiast finał odbywa się w I LO.

Motywem  przewodnim zmagań  konkursowych były słowa Rogera Bacona: „Matematyka jest kluczem i drzwiami do nauki”.

W konkursie wzięło udział 58 uczniów z 4 szkół ponadgimnazjalnych: ZS nr 1 (20 uczniów), ZS nr 2 (10 uczniów).  ZS nr 3 (5 uczniów),  I LO ( 23 uczniów). Uczestnicy z klas I i II w czasie 90 minut  rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Laureatami tego konkursu zostali:

Klasy II zakres rozszerzony:    I miejsce –  Kamil Burkiewicz I LO

II miejsce – Grzegorz Fido I LO

III miejsce – Dawid Białka I LO

Klasy II zakres podstawowy:    I miejsce – Julia Ciećko  I LO

II miejsce –  Dariusz Salamon I LO

III miejsce – Katarzyna Urbańska  I LO

Klasy I zakres rozszerzony:    I miejsce – Piotr Makarewicz  I LO

II miejsce –Karolina Klimek  I LO

III miejsce – Bartłomiej Sosenka  I LO

Klasy I zakres podstawowy:   I miejsce  –  Maciej Tota  I LO

II miejsce  –  Artur Nowak ZS nr 1

III miejsce  – Karolina Kazek  ZS nr 1

Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas II poziom rozszerzony zdobył Kamil Burkiewicz.

Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas II   poziom podstawowy zdobyła Julia Ciećko.

Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas I poziom rozszerzony zdobył Piotr Makarewicz.

Tytuł najlepszego matematyka w kategorii klas I poziom podstawowy zdobył Maciej Tota.

Komisja konkursowa  przyznała wyróżnienia: dla Gabrieli Duda (I LO) oraz  Magdaleny Piech ( ZS nr 1) kl.II poziom rozszerzony,  Gabrieli Kuźnar,  Gabrieli Majta ( I LO) kl. II zakres podstawowy, Malwiny Jemioło ( I LO) kl. I zakres podstawowy.

Podsumowanie Konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień dla laureatów XV Finału Konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu Bocheńskiego odbyło się  w  Dniu  Nauk Ścisłych  i  Święta liczby.

Uroczystość zakończenia konkursu uświetnił starosta Ludwik Węgrzyn, dając wyraz uznania za zaangażowanie nauczycieli matematyki w projekt konkursowy, gratulował uczestnikom wysokich osągnięć. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że  matematyka jest obecna w naszym życiu, jest językiem wszystkich nauk, uczy jak rozumować i  jest wymagająca największej wyobraźni. Wraz z dyrektor Jolantą Kruk  wręczył  zwycięzcom  ufundowane  nagrody,  przy udziale  nauczycieli matematyki pracujących  w komisji konkursowej finału.

Dyrektor Kruk  dokonała uroczystego podsumowania XV edycji  konkursu, podziękowała wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom pracującym w komisji konkursowej a także sponsorom tego konkursu. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że matematyki warto się uczyć, warto się trudzić, aby ją lepiej rozumieć, bo istotnie matematyka jest królową nauk. Na uroczystości tej  Pani dyrektor  podziękowała  panu  Zygmuntowi Kozłowskiemu pomysłodawcy konkursu o tytuł Najlepszego Matematyka Powiatu  i  organizatorowi  początkowych edycji za tą konkursową inicjatywę, która jest dalej kontynuowana przez nauczycieli naszej szkoły, która pozwala promować uczniów uzdolnionych matematycznie.

Laureatom serdecznie gratulujemy, zapraszamy jednocześnie młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu do udziału w kolejnej edycji tego konkursu a nauczycieli matematyki wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu do współpracy.

sk