Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Starosta zaprosił na szkolenie o KPA

Starosta zaprosił na szkolenie o KPA

Dodano: 14.04.2017 11:00 Starosta zaprosił na szkolenie o KPA
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się szkolenie dla pracowników samorządowych z powiatów i miast na prawach powiatu, którego tematem był „Kodeks postępowania administracyjnego po zmianach”.

W połowie bieżącego roku wejdzie w życie ważna nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, która ze względu na jej charakter  będzie budziła liczne wątpliwości, dlatego odpowiedzią na te zmiany jest to szkolenie. Wszyscy wiemy, ile razy podczas pracy samorządowej napotykamy na dylematy i wątpliwości – mówił podczas rozpoczęcia szkolenia starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

W szkoleniu wziął również udział Rafał Rudka Członek Zarządu Powiatu i kierownik Działu Współpracy, Informacji, Analiz i Programów Związku Powiatów Polskich, który opowiedział m.in. o działalności i efektach pracy Związku Powiatów Polskich.

Podczas warsztatów, ekspert ZPP Monika Małowiecka zaprezentowała podstawowe zmiany w procedurze administracyjnej w kontekście ich wpływu na codzienną pracę organów administracji publicznej. Omówiła także m.in. nowe zasady postępowania administracyjnego, polubowne formy rozwiązywania sporów, reguły prowadzenia postępowań uproszczonych czy zmianach w postępowaniu odwoławczym. Uczestnicy poinformowani zostali także o sposobach i skutkach wdrożenia  wspomnianej ustawy.

Organizatorem szkolenia był Powiat Bocheński i Związek Powiatów Polskich.

sk