Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dodano: 04.09.2017 13:30 Rozpoczęcie roku szkolnego
Dziś naukę w 6 szkołach ponadgimnazjalnych (prowadzonych przez Powiat Bocheński) naukę rozpoczęło 3 736 uczniów. W klasach pierwszych uczyć się będzie 1070 uczniów. Najwięcej z nich bo aż 558 uczniów zawitało w mury technikum.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński, życzył nauczycielom oraz uczniom aby nauka była ciekawa, jak również powodzenia w wypełnianiu trudnych obowiązków związanych z realizacją zamierzeń oraz marzeń.

Nowy rok szkolny jest pierwszym rokiem, w którym młodzież uczyć się będzie w nowej strukturze szkół. Zmiany obejmują wszystkie szczeble edukacji. W tym roku szkolnym zasadnicze szkoły zawodowe zastąpione zostały  szkołami branżowymi I i II stopnia. Do szkół branżowych I stopnia poszedł pierwszy rocznik uczniów, absolwenci tych placówek będą mogli kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia, która zakończy się zawodową maturą.

Ponadto w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym uczyć się będzie 134 uczniów, a w przedszkolu 13 dzieci. Z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych korzystać będzie 15 osób, natomiast z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka  56 osób.  Warto przypomnieć, iż ze względu na specyfikę ośrodka, dzieci i uczniowie są przyjmowani w ciągu całego roku szkolnego.

Liczba uczniów w poszczególnych szkołach kształtuje się to następująco:

I Liceum Ogólnokształcące:
ogólna liczba uczniów  812, w tym klasy pierwsze 279
ogólna liczba uczniów  171, w tym klasy pierwsze 52
Zespół Szkół nr 1 w Bochni
ogólna liczba uczniów 1243 uczniów, w tym klasy pierwsze 359
Zespół Szkół Nr 2 w Bochni:
ogólna liczba uczniów  507, w tym klasy pierwsze 164.
Zespół Szkół Nr 3  ogólna liczba uczniów   711, w tym klasy pierwsze 168
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Łapanowie