Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

Dodano: 02.08.2017 08:00 Oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego
Wicestarosta Józef Mroczek wraz z radnymi Rady Powiatu w Bochni uczestniczyli w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które miały miejsce 1 sierpnia przed pomnikiem gen. L. Okulickiego w Bochni.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli weterani ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Bochni oraz poseł na Sejm RP Włodzimierz Bernacki.

Punktualnie o 17 w mieście zawyły syreny, a zebrani na placu gen. Okulickiego odśpiewali hymn państwowy. Po krótkich przemówieniach przybyłe delegacje złożyły przed pomnikiem ostatniego Komendanta Głównego AK wiązanki kwiatów.

Fot. Ireneusz Sobas/Łukasz Chojecki

sk