Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej i doposażenie stanowiska pracy

Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej i doposażenie stanowiska pracy

Dodano: 12.05.2017 08:00 Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej i doposażenie stanowiska pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Bochni informuje o możliwości otrzymania przez osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia środków na podjęcie działalności gospodarczej a pracodawców o możliwości uzyskania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w ramach realizowanego przez Urząd projektu „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie bocheńskim (III)”.

W ramach ogłoszonego naboru jest możliwość przyznania środków na podjęcie działalności gospodarczej do 19 500 zł  dla osób pozostających bez pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bochni z ustalonym profilem pomocy II, a w uzasadnionych przypadkach również z profilem I, które mają zaplanowane w Indywidualnym Planie Działania środki na działalność gospodarczą, należące do poniższych grup:

-     osoby w wieku 50 lat i więcej

-     osoby z niepełnosprawnościami.

Masz firmę i chciałbyś wyposażyć stanowisko pracy dla przyszłego pracownika złóż wniosek o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy do 21 000 zł

Są jeszcze wolne miejsca !!!

Na stworzone stanowisko w ramach usługi pośrednictwa pracy skierowane zostaną osoby w wieku 30 lat i więcej pozostające bez pracy, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bochni jako bezrobotne z ustalonym profilem pomocy II oraz którym zaplanowano w Indywidualnym Planie Działania zatrudnienie w ramach wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, należące do  poniższych grup :

-          osoby długotrwale bezrobotne1

-          osoby w wieku 50 lat i więcej

1Osoba długotrwale bezrobotna tj. osoba bezrobotna nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy.

sk