Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » 10. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem

10. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem

Dodano: 19.05.2017 14:00 10. Jubileuszowy Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem
Zakończył się 10. Jubileuszowy festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". W tegorocznej edycji wzięło udział 110 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w jednej z trzech kategorii: integracyjny duet muzyczny, zespół muzyczny i kabaret.

Przez pierwsze dwa dni zakwalifikowani do udziału w festiwalu, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez artystów jurorów: Halinę Frąckowiak, Adriannę Biedrzyńską, Magdalenę Kumorek, Zuzannę Iwańską, Marka Piekarczyka, Janusza "Yaninę" Iwańskiego i Maurycego Polaskiego.

Pierwszemu dniowi festiwalu (16 maja) towarzyszyło otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika - artysty malującego nogami oraz recital Marka Piekarczyka.

18 maja główną sceną festiwalu stała się Hala Widowiskowo Sportowa, gdzie po uroczystym rozpoczęciu i recitalu Haliny Frąckowiak, uczestnicy w przesłuchaniach konkursowych zaprezentowali publiczności efekty prac warsztatowych.

Jury w składzie: przew. Halina Frąckowiak, prof. Wiesław Komasa, Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Jaryczewski, Janusz "Yanina" Iwański, Marek Piekarczyk, Janusz Radek i Jacek Wójcicki wybrało laureatów 10. festiwalu, którzy zostali nagrodzeni i zaproszeni do występu w Gali Laureatów. (LAUREACI)

Uroczystą Galę zaszczyciła obecnością Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda, sprawująca Honorowy Patronat nad 10. Festiwalem Piosenki.

Festiwal zakończył koncert zespołu T. LOVE.

Gratulujemy Laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 10. Jubileuszowym Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem".